Vinotéka Mnichovo Hradiště

Nabízíme

Nabízíme kvalitní vína od prověřených dodavatelů, které osobně známe. V naší vinotéce můžete při návštěvě vše ochutnat a vyzkoušet, které víno je pro vás to pravé. Vína jsou pro nás především koníčkem a velkým potěšením. Věříme, že Vám u nás bude chutnat! Můžete u nás také platit kartou.

Zakoupit či ochutnat u nás můžete i z nabídky stáčených vín, která stáčíme z Bag-in-Boxů. Případně u nás můžete i posedět a něco malého k vínu zakousnout. V nabídce stáčených vín máme jak suchá (trpká), tak polosuchá a polosladká vína. Nabízíme také hroznový mošt který je vyráběn z hroznového vína přímo od našich vinařů. V zimním období nabízíme také pravidelně svařené víno („svařák“), které vyrábíme i z bílého vína. Více o stáčených vínech si můžete přečíst zde: Stáčená vína.

prodejna

Doporučujeme též sledovat naše Facebookové stránky Vinotéka na náměstí, kde se dozvíte aktuální informace o dění ve vinotéce a také o plánovaných degustacích a ostatních akcích.

Slovinská vína

Dovážíme vína ze Slovinska, z vinařské oblasti Vipavská dolina. Oblast Vipavské doliny je jedna z nejvýznamnějších vinařských oblastí Slovinska. Jsou zde ideální podmínky pro pěstování vinné révy, což se také odráží v kvalitě vína DORNBERG našeho přítele Davorina Slejka.

Dle jeho slov však ale nejsou ideální klimatické a geografické podmínky to jediné, co dělají víno DORNBERG unikátním. Je to především způsob zpracování hroznů a následná manipulace a operace s vylisovaným moštem. „Procesy, které uplatňujeme při výrobě vína se normálně používají jen při výrobě Bio vína.“ Většina vinařů je neuplatňuje, protože jsou velmi nákladné. Naše víno tedy produkujeme a zpracováváme co nejpřírodnějšími metodami, co to jde. Ve výsledku pak ve víně lépe vynikne jeho chuť, která není přebita přidanými chemikáliemi.

Moravská vína

Z moravských vín nabízíme vína od pana Pfeffera z obce Rakvice, dále z vinařství Tichý a vinařství Beneš. Více o moravských vínech zde:
moravská vína.